کوپه شماره ٧

Saturday, February 25, 2006

برای نجات يک زندگی

اين رو بخونيد و اگه خواستيد در وبلاگ پرستو امضا كنيد.
از روي زن نوشت
نامه‌ی زير را همکارانی نوشته‌اند و امضا کرده‌ايم. خطاب به رئيس قوه‌ی قضائيه است، برای برای مشخص شدن وضعيت الهام افروتن. امضاکنندگان جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان اجتماعی هستند. اگر موافق نامه هستيد در کامنت‌ها نام خود را بگذاريد تا اسمتان به امضاها اضافه شود.
ریاست محترم قوه قضائیهجناب آیت‌الله هاشمی شاهرودیبا سلام و احترام
در آستانه فصلی سرد و در شرایطی که امید، مثل پرنده‌ای از آسمان مطبوعات میهن عزیزمان کوچ می‌کند به آستان خانه دادخواهی ملت پناه آورده‌ایم با طوماری که در آن نام شما را بر پیشانی‌اش نوشته‌ایم؛ شما که مدیریت بخشی از این حاکمیت را به دست دارید که بیش از هر نهاد و سازمان و مدیریت دیگری داعیه‌دار دادخواهی ملت است.
جناب آقای شاهرودی اجازه دهید بی‌مقدمه و بی‌پیرایه بگوییم که آنچه از دست می‌رود و باز نمی‌گردد به جوی، نه فقط آبروی رفته که جان آدمیان نیز هست.
ریاست محترم قوه قضائیهدر تاریخ سوم بهمن ماه سال جاری، در استان هرمزگان، شهرستان بندرعباس، یک هفته‌نامه محلی به نام تمدن هرمزگان بر اثر بی مبالاتی گردانندگان این نشریه، اقدام به انتشار مطلبی نمود که بدون شک محتوای آن نه مورد تایید تحریریه این نشریه و نه هیچ روزنامه‌نگار دیگری است که در چارچوب قانون اساسی و قانون مطبوعات این کشور و با علم به آن، حرفه سخت روزنامه‌نگاری را بر گزیده است.
بی‌شک تاکنون در جریان این پرونده قرار گرفته و مستحضرید که چاپ این مطلب در صفحه‌ای از نشریه صورت گرفته است که دختر جوانی به نام "الهام افروتن" مطالب آن را تهیه می‌کرد. شاید نیاز به این توضیح ضروری باشد که گردانندگان یک صفحه نشریه در برخی مطبوعات، بخشی از مطالب را خود، تحریر کرده و باقی را از منابع اطلاع‌رسانی (و عموما رسمی) و با ذکر منبع، انتخاب و منتشر می‌کنند.
آنچه اینک، این نشریه و بیش از همه مسئول صفحه مذکور یعنی خانم افروتن را در شرایطی ناگوار قرار داده است، کپی کردن از مطلبی است که بدون شک سهوا و از روی اشتباه (به علت کمبود وقت برای رساندن نشریه به موعد چاپ) به چاپ رسیده است. ظاهرا روزنامه‌نگار جوان و کم‌تجربه این نشریه، بی‌توجه به متن نویسنده یا منبع خبر(که یک وبلاگ شخصی و نه منبع رسمی بوده)، و تنها با رؤیت تیتر مطلب و با این گمان که متنی است در خصوص مبارزه با بیماری ایدز، به استفاده از آن مبادرت می‌ورزد.
جناب آقای شاهرودیما جمعی از روزنامه‌نگاران و فعالان اجتماعی، با امضای این نامه از حضرتعالی تقاضا داریم که با توجه به نگرانی عمومی که در مورد وضعیت جسمی و روحی این روزنامه‌نگار جوان وجود دارد، دستور رسیدگی به وضعیت ایشان و اطلاع‌رسانی درست به خانواده وی و افکار عمومی را صادر فرمایید.

posted by farzane Ebrahimzade at 3:30 PM

|

Links to this post:

Create a Link

<< Home